Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

DARKING - Steal The Fire

 

(2015 Jolly Roger)
Autor: Wojciech Chamryk
darking steal theire m
Tracklist:
Icarus
Steal the Fire
Eldorado
I’m A Legend
Killing Machine
The Storyteller
Stormbringer
Circle of Life
 
Line-up:
Mirko Miliani - Vocals
Agostino Carpo - Guitar
Matteo Lupi - Bass
Leonardo Freschi – Drums
 
„Steal The Fire“ to epic heavy metal w pełnej krasie: majestatyczny, potężny i monumentalny. Punktem wyjścia dla włoskich muzyków były tu zarówno dokonania Black Sabbath, Uriah Heep, Led Zeppelin, Deep Purple i Rainbow, solowe płyty Ozzy'ego i Dio, NWOBHM i amerykańscy klasycy, z Riot i Helstar na czele. Przefiltrowawszy te wszystkie wpływy przez swą wrażliwość i umiejętności panowie Mirko Miliani, Agostino Carpo (ex Domine), Matteo Lupi i Leonardo Freschi stworzyli album niezwykle wyrównany, a w sporych fragmentach wręcz porywający. Już rozpędzony opener „Icarus“ nieźle daje do wiwatu, zróżnicowany utwór tytułowy z ballaldowymi partiami i melodyjnym pasażem też jest niczego sobie, zaś następujący po nich, pięknie rozpędzający się „Eldorado“ to numer niczym z najlepszych epickich płyt Bathory. Druga część płyty też jest udana, bowiem „I'm A Legend“ to surowy, mocarny numer niczym z początku lat 80., równie archetypowy jest, niesiony basowym pulsem i charakterystycznym riffem, „Killing Machine“. „The Storyteller“ to z kolei miarowy, długio utwór w stylu Black Sabbath z niższym, mroczniejszym śpiewem, zaś dzieło wieńczypatetyczny „Stormbringer“ z iście demoniczną partią wokalną i popisowymi solówkami. Nie może więc być inaczej jak:
(5,5/6)  
Wojciech Chamryk

142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4657239
DzisiajDzisiaj57
WczorajWczoraj2983
Ten tydzieńTen tydzień7421
Ten miesiącTen miesiąc51558
WszystkieWszystkie4657239
44.201.72.250