Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 80sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

KIRA - Peccatum Et Blasphemia

 

(2020 Ossuary)
Autor: Wojciech Chamryk
 

kira-peccatumetblasphemia s 

Tracklista:
01. Opening The Gates Of Hell
02. Lucifer’s Herald
03. One Gram Of Your Soul
04. Necroscience
05. Temple Of Suffering
06. Lord Of Hallucinations
07. In The Devil’s Embrace
08. The Fearful One
09. Weakness Isn’t Breathless
10. Silence Is Consent
                
Kira nie jest jeszcze bardzo znanym zespołem, ale zważywszy na jego potencjał oraz fakt, że tworzą go muzycy znani choćby z Nomad, Ethelyn czy Repossession, jest to tylko kwestia czasu. Po wzmocnieniu składu – debiutancki „Ancient Lies” firmowało zaledwie trio, plus muzycy gościnni – Kira pokazała się na kolejnym albumie już w pełni mocy. Black/death metal zespołu z Opoczna stał się więc jeszcze bardziej szalony, brutalny i złowieszczy, a do tego zespół sięgnął po niestosowane dotąd rozwiązania, co tylko przydało „Peccatum Et Blasphemia” atrakcyjności. Owe nowości to długie, rozbudowane kompozycje „One Gram Of Your Soul” i „Lord Of Hallucinations”, trwające 7-8 minut i na swój specyficzny sposób piękne, mimo ekstremalnej formy i demonicznego klimatu. Jeśli ktoś ma chociaż cień wątpliwości, że można jednocześnie grać technicznie i tak bezkompromisowo, a do tego wcześniej nie miał do czynienia choćby z technicznym death metalem, to lepszego przykładu niż te dwa utwory nie ma co szukać, szkoda zachodu. Te krótsze, pełne furii utwory w rodzaju „Lucifer's Herald” czy „In The Devil's Embrace” też zresztą nie pędzą tylko bezmyślnie naprzód bez ładu i składu, a mroczne zwolnienia jeszcze dodają im intensywności, kiedy po takiej chwili wytchnienia maszyneria Kira znowu wchodzi na najwyższe obroty. Cover Sodom „Silence Is Consent” – plus za dobór utworu, bo ile można słuchać nowych wersji klasycznych numerów z „Persecution Mania” czy „Agent Orange” – też jest pełen wściekłości, to taki Sodom w wersji zbrutalizowanej, dynamicznej i jeszcze potężniejszej. Sprawdza się też dublowanie partii wokalnych: skrzek plus niższy ryk-growling dają ciekawy efekt, szczególnie w tych najbardziej siarczystych partiach. Na koniec zostawiam ciekawostkę, bo „The Fearful One” napisał i dopełnił solówką Seth, lider Nomad i muzyk Behemoth – nawer jeśli tylko promil fanów tej grupy sięgnie z tego powodu po „Peccatum Et Blasphemia”, to i tak tylko zyskają.
(5,5/6)
Wojciech Chamryk
144_hmpbanner.jpg 141_evil158x600.gif 143_kata_158x600 kopia.jpg 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3789485
DzisiajDzisiaj219
WczorajWczoraj573
Ten tydzieńTen tydzień219
Ten miesiącTen miesiąc12194
WszystkieWszystkie3789485
54.91.62.236