Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 78sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

legendy metaluiuy m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

OMEGA DIATRIBE - Metanoia

 

(2020 Metal Scrap)
Autor: Wojciech Chamryk
 

omega diatribe metanoia s 

Tracklist:
1. You Can't Save Me    
2. Grinder of Self
3. Parallel
4. Death Touch
5. Isolation
6. Global Fire
7. Metanoia
8. Mirror Neuron
9. Coronal Mass Ejection
10.Long
                 
Na trzecim już albumie Omega Diatribe nie zwalniają, nie odpuszczają, a do tego nie idą też na łatwiznę. W porównaniu z poprzednią płytą, wydaną dwa lata temu „Trinity”, ich nowoczesny, zaawansowany technicznie metal jeszcze zyskał na jakości – tam trafiały się jeszcze mniej udane wypełniacze, tu nie ma już o czymś takim mowy. Dlatego, chociaż często podkreślam, że taki nowomodny groove metal to absolutnie nie moja bajka, nie mogę nie docenić poziomu „Metanoia”, jest to bowiem album dopracowany pod każdym względem, taki zwarty monolit bez słabych punktów. Najczęściej brutalny i bardzo dynamiczny, tak jak w openerze „You Can't Save Me” czy w „Mirror Neuron”, ale też urozmaicony aranżacyjnie – wyobrażam sobie, ile czasu muzycy musieli poświęcić każdemu z tych utworów. A mamy tu przecież i numery jeszcze bardziej zróżnicowane, skrzące się różnymi barwami, mimo tego nowoczesnego sznytu, z „Paralell”, „Death Touch” z czystym śpiewem czy mroczną kompozycję tytułową, kolejny, bardzo mocny punkt płyty.
Wieńczy ją, podobnie jak na wcześniejszym wydawnictwie, utwór bardzo klimatyczny, instrumentalny „Long” z delikatnymi brzmieniami gitar, fortepianu i smyczków – dowód na to, że nawet łojąc tak okrutnie i zarazem technicznie, można też pokusić się o coś wręcz romantycznego.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk
140_fatum-158x600-singiel.png

Goście

3640249
DzisiajDzisiaj353
WczorajWczoraj778
Ten tydzieńTen tydzień4493
Ten miesiącTen miesiąc12327
WszystkieWszystkie3640249
35.173.234.169