Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 83sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

 

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

SKANKAN - Bourbon Whiskey Gin

 

(2022 Ke Penis Aqua Turbo)
Autor: Wojciech Chamryk
 
skankan-bourbonwhiskeygin s 
Tracklist:
Coco
Wake Up
Żonie
Bourbon Whiskey Gin
Knocked Me Out
Stado muszek
Only Fools Get Caught feat. Marek Rusek / Booze & Glory
Rocksteady
037
Chujnia
No Regrets feat. Marek Rusek / Booze & Glory
Kołysanka dla Dareczka Skankan
hot16challenge feat. Michał Jednaki / Damian Jurak
                             
Dla fanów ska/punka będzie to pewnie wydarzenie i płyta roku: po 12 latach milczenia sosnowiecki Skankan wydał nowy album, akcentując tym samym powrót do pełnej aktywności po 10-letniej przerwie. Nie wiem czym była ona spowodowana, ale muzykom najwidoczniej w końcu zabrakło grania, a do tego wrócili z tarczą, nie na niej, co zdarza się niestety przy wielu takich reaktywacjach po latach. Panowie grają nad wyraz żywiołowo, a radość wspólnego muzykowania emanuje wręcz z każdej nuty – nie tylko z tych szybkich, radosnych i bardzo dynamicznych utworów jak „Coco”, „Wake Up” czy w tytułowym „Bourbon Whiskey Gin”, ale też tych wolniejszych. Warto wśród nich wyróżnić wzbogacone smyczkami reggae „Żonie” czy klimatyczną balladę „Kołysanka dla Dareczka”, również z udziałem kwartetu smyczkowego, ale też instrumentów dętych i gitarową, lekko jazzującą solówką.
Dęciaki, szczególnie w typowym ska/rocksteady, słychać rzecz jasna na „Bourbon Whiskey Gin” częściej (sprawdźcie energetyczny „No Regrets” czy fajnie bujający „Rocksteady”, wzbogacony do tego jeszcze organową partią). Świetnie brzmi też dynamiczny „Knocked Me Out”, bazujący na starym, dobrym rock 'n' rollu, płynnie przechodzącym w klimaty reggae czy skoczna „Chujnia” z gościnnym udziałem Roberta Brylewskiego. Wielu fanów polskiego rocka sięgnie pewnie po powrotny album Skankana głównie z powodu tej właśnie kompozycji, ale zaręczam, że warta uwagi jest całość „Bourbon Whiskey Gin”.
(5/6)
Wojciech Chamryk
143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 145_wrona.png

Goście

3956498
DzisiajDzisiaj47
WczorajWczoraj985
Ten tydzieńTen tydzień2547
Ten miesiącTen miesiąc13274
WszystkieWszystkie3956498
35.168.110.128