Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vdgg plakat nowe daty m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

accept nowa datadaw m

 

Taake i Kampfar w Polsce

                        
taake i kampfarpol mTaake i Kampfar wystąpią w Polsce kolejno: 4 maja w krakowskim Hype Parku, a następnie 5 maja w poznańskim klubie U Bazyla. Koncert we Wrocławiu został odwołany. Z powodu zmian w programie trasy „Nothern Alliance Tour 2022”, grupa Necrowretch nie wystąpi u boku zespołów. W roli supportu Taake i Kampfar zagra holenderskie Helleruin.
                   
KRAKÓW 4 V 2022 @ Hype Park
Wszystkie bilety na krakowski koncert zespołów zachowują ważność w jego nowym terminie oraz miejscu.
                             
WROCŁAW ODWOŁANY!
Wszystkie bilety na koncert podlegają wyłącznie zwrotowi lub wymianie w miejscu ich zakupu. Wejściówki NIE BĘDĄ HONOROWANE na koncertach w Krakowie ani w Poznaniu.
                        
POZNAŃ 5 V 2022 @ U Bazyla
                
Bilety na koncerty są dostępne tutaj (druki kolekcjonerskie):
                  
TAAKE (Norwegia) black metal:
W Bergen, mateczniku norweskiego black metalu, w 1995 roku zaczął działać zespół Taake. Niezmiennie od początku, aż do dziś jego główną postacią jest Hoest, postać absolutnie kultowa w norweskim metalowym podziemiu, który wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth.
Hoest zalicza się do tych, którzy nie mają zwyczaju owijać w bawełnę, czym niejednokrotnie wpędzał się w kłopoty. Słynne są już bojkoty koncertów Taake w USA przez Antifę, co doprowadziło do ich odwołania, czy o parę lat wcześniejszy występ w Niemczech, na którym Norweg miał namalowaną na torsie swastykę. Antyislamski tekst "Orkan" również mu nie pomógł, a być może nawet uniemożliwił otrzymanie Spellemannprisen, czyli norweskiego odpowiednika Grammy, do którego Taake nominowano w 2012 roku.
Można różne rzeczy mówić o liderze Taake, ale na pewno nie to, że nie jest autentyczny i że nie wierzy w to, co robi. Od początku jest konsekwentny w kroczeniu lewą stroną ścieżki, umiłowaniu norweskich chłodów, skąpanych w ciemnościach lasów. Hoest jest też pracowity. Taake ma na koncie ponad 20 wydawnictw (demo, EP-ki, splity, płyty).
                          
KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal:
W 2019 roku zasłużonej norweskiej załodze Kampfar stuknęło 25 lat na scenie. Zespół w 1994 roku założył Dolk, który najpierw pełnił w nim obowiązki perkusisty, a od roku 2003 koncentruje się wyłącznie na byciu frontmanem. Muzyk od zawsze fascynował się mitologią nordycką i historią swojego kraju oraz rdzenną muzyką z Norwegii - naturą. W tym zainteresowaniu przypominał swojego wielkiego poprzednika z sąsiedniej Szwecji, Bathory.
Kampfar może nie wymienia się w pierwszym zdaniu rozmowy o norweskim black metalu, ale jest to formacja ceniona przez fanów, nagrywająca płyty na równym, co najmniej dobrym poziomie. Co więcej, została nawet doceniona przez branżę muzyczną w Norwegii. Za album "Profan" (2015) Kampfar otrzymał Spellemannprisen, czyli norweski odpowiednik Grammy. Rok swojego 25-lecia Norwegowie uczcili wydaniem wysoko ocenionego albumu "Ofidians Manifest". Dodajmy, że Dolka na scenie wspierają: basista Jon Bakker, perkusista Ask oraz gitarzysta Ole Hartvigsen.
                             
Zagrają:
TAAKE (Norwegia) black metal
KAMPFAR (Norwegia) pagan black metal
+
Helleruin (Holandia)
                    
Kiedy: 4 maja (środa) 2022
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
                               
Kiedy: 5 maja (czwartek) 2022
Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Norwida 18a
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
                      
Bilety dostępne na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie): https://knockoutmusicstore.pl/
143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png 141_baner158x600.gif 140_fatum-158x600-singiel.png 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

3886474
DzisiajDzisiaj607
WczorajWczoraj1010
Ten tydzieńTen tydzień3386
Ten miesiącTen miesiąc14175
WszystkieWszystkie3886474
18.205.176.39