Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 89sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

pandemic m

Skład koncertu Khemmis w Polsce

                  
khemmisq mPolska radzi sobie muzycznie na wielu gruntach, a stoner i doom metal zdecydowanie do nich należą. Dowodzą tego m.in. Red Scalp czy Moonstone, którzy zagrają przed Khemmis już 6 lipca we Wrocławiu. W naszym kraju stonerowa wysepka jest bogata od lat, a Red Scalp są jedną z najbardziej wyróżniających się na niej nazw. Umiłowany w wolnych tempach kwartet z województwa wielkopolskiego pozwala sobie na psychodeliczne loty, kult mocarnego riffu, a do tego ma odpowiednią ilość luzackiego rockowego swingu. U nich wszystko buja zamiast ociężale sunąć przy ziemi.
                  
Chcielibyście coś ze zbliżonej mańki, ale z większym współczynnikiem doomu? To dobrze, bo za rogiem czeka krakowski Moonstone. Też lubią poszerzanie stanu świadomości i niestandardowe pomysły, lecz są ciężsi, mroczniejsi i zdecydowanie mniej zabawowi. Te riffy mają kruszyć – idealnie spełniają swoją funkcję.
            
Sprzedaż wejściówek wciąż trwa na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie) oraz w sieci eBilet.
            
KHEMMIS (USA) doom metal:
Khemmis wiedzą, że nawet najwolniejszy metal musi mieć w sobie istotną cechę – hymniczność. Jak pokazuje każdy z ich krążków, skwapliwie korzystają z tej wiedzy. Mają majestatyczne melodie, od których aż chce się podbijać świat. Mają riffy kruszące ściany. Mają też wielkie partie wokali, ale nie chodzi o samą potęgę – chodzi także o poderwanie słuchaczy do skandowania tych numerów i nieprzerwanego machania pięścią ku chwale niezidentyfikowanych bóstw. W związku z tym propozycja artystyczna Amerykanów zawiera także niemal stadionowe – jak na ten nurt – refreny, a do tego wyższy niż u podobnych gatunkowo zawodników, jakby czerpiący z ekstremy poziom ciężaru. Wyjdziecie z tego występu z bicepsami rozmiaru kostki brukowej.
                      
RED SCALP (Polska) stoner metal, stoner rock:
Na koncie trzy duże albumy i EP-ka, a do tego specjalne miejsce w sercach polskich (i nie tylko) fanów stoneru. Na każdym ze swoich materiałów Red Scalp świetnie wyczuwają granice nurtu, mieszając piaszczysty fuzz, kosmos i ciężar w sensowną całość. Najlepiej wyszło im to na ostatnim albumie, „The Great Chase in the Sky” z 2019 roku.
             
MOONSTONE (Polska) doom:
W recenzji ich EP-ki „1904” napisano, że zgniotą słuchaczy i to sama prawda. Moonstone wiedzą, że w metalu na wolno najważniejszy jest mosiężny riff, a oni mają ich mnóstwo. Sprawdźcie wydane w ubiegłym roku „Growth”, a zobaczycie, jak urośli jako artyści i ile ambitnych koncepcji mogą przekazać, prócz samego ugniatania ciężarem.
                
Kiedy: 6 lipca (sobota) 2024
Gdzie: Wrocław @ Łącznik, ul. Tramwajowa 1-3
Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
rightslider_002.png rightslider_004.png rightslider_005.png rightslider_001.png rightslider_003.png

Goście

5220984
DzisiajDzisiaj4243
WczorajWczoraj1758
Ten tydzieńTen tydzień11418
Ten miesiącTen miesiąc28918
WszystkieWszystkie5220984
3.226.72.194