Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 82sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

death to allark m

summer jazz festival 2022krakow m

steelpanther 2022pol m

warsaw summer plakatnaz m

paradise lostark m

gojiraark m

slipknotark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

SCORPIONS - MTV Unplugged In Athens

 

(2013 Sony Music)
Autor: Wojciech Chamryk
 
scorpions-mtvunpluggedinathens m
Tracklist :
1. Sting In The Tail
2. Can’t Live Without You
3. Pictured Life
4. Speedy’s Coming
5. Born To Touch Your Feelings
6. The Best Is Yet to Come
7. Dancing With The Moonlight
8. In Trance (with CÄTHE)
9. When You Came Into My Life
10. Delicate Dance (Matthias Solo)
11. Love Is The Answer (Rudolf Solo)
12. Follow Your Heart (Klaus Solo)
13. Send Me An Angel
14. Where The River Flows
15. Passion Rules The Game
16. Rock You Like A Hurricane (with Johannes Strate)
17. Hit Between The Eyes
18. Drum-Athenica, PiTTi vs. James
19. Rock ‚n’ Roll Band
20. Blackout
21. Still Loving You
22. Big City Nights
23. Wind Of Change (with Morten Harket)
24. No One Like You
25. When The Smoke Is Going Down
             
Fani Scorpions nie mogą narzekać na brak wydawnictw video swych ulubieńców, bo pierwsze ukazały się już w 1985 roku. Od tego czasu zespół regularnie wypuszcza kolejne koncertówki, w tym również zrealizowane w konwencji bez prądu. Pierwszą była „Acoustica” z roku 2001, a po kilkunastu latach powstała kolejna, nagrana w Grecji „MTV Unplugged In Athens”. Malowniczo
położony amfiteatr, żywiołowo reagująca publiczność, świetne aranżacje, doskonały dobór repertuaru, różniącego się na szczęście od poprzedniego wydawnictwa, a do tego zespół we wzmocnionym składzie i w wyśmienitej formie składają się na to bardzo udane DVD. W jego programie przeważają rzecz jasna starsze kompozycje, chociaż okazjonalnie pojawiają się również i te nowsze, jak choćby „Sting In The Tail” czy „When You Came Into My Life”, ale to jednak  zespołowe klasyki wywołują największy entuzjazm słuchaczy.  Są wśród nich również utwory z lat 70.: „Pictured Life”, „Speedy’s Coming”, „Born To Touch Your Feelings” – ten ostatni niestety bez klimatu studyjnego oryginału, chociaż wykonująca końcową deklamację Dimitra Kokkori wzruszyła się aż do łez oraz „In Trance”, zaśpiewane w duecie z nieźle radzącą sobie Cäthe. Nie da się tego w żadnym razie powiedzieć o kolejnym gościu, bo Johannes Strate w „Rock You Like A Hurricane” to totalne nieporozumienie i brzmi na tle Klausa Meine niczym jakiś stremowany debiutant. Morten Harket z a-ha  na szczęście poprawia to niekorzystne wrażenie w szlagierowym „Wind Of Change”, a kolejną porcję hitów zapewniają „Still Loving You”, „Big City Nights”, „Blackout”, „Send Me An Angel”, „No One Like You” i „When The Smoke Is Going Down”. Poza obowiązkowymi gitarami akustycznymi słychać w nich również akordeon, fortepian, gitarę slide, mandolinę, harmonijkę ustną i rozliczne instrumenty perkusyjne, a w „When You Came Into My Life” Rudolf Schenker gra nawet na sitarze. Świetnie brzmi też ośmioosobowa  orkiestra smyczkowa Strings From Heaven, zapewniająca nie tylko liryczne tło w wielu utworach, ale nierzadko też, jak choćby w „Still Loving You” czy „The Best Is Yet to Come”, bardziej wyeksponowana. Każdy z muzyków grupy, poza basistą Pawłem Mąciwodą, ma też swoje pięć minut. Perkusista James Kottak gra najpierw mini solo w „Speedy’s Coming”, by później już na całego poszaleć z PiTTi'm w „Drum-Athenica”. Pozostali Scorpionsi prezentują się zaś w kompozycjach autorskich: Matthias Jabs w onirycznym, lekko jazzującym „Delicate Dance”, Rudolf Schenker – również wokalnie – w „Love Is The Answer” o nieco floydowym klimacie, a Klaus Meine w „Follow Your Heart” tylko na głos i gitarę. Plusem „MTV Unplugged In Athens” jest również to, że nawet utwory w oryginale brzmiące zbyt plastikowo, jak na przykład „Passion Rules The Game” z roku 1988, w nowym, akustycznym opracowaniu bardzo zyskują, potwierdzając, że przed laty po prostu zaaranżowano i nagrano je nie najlepiej. Podsumowując: bardzo udane wydawnictwo klasyków niemieckiego rocka.
(5/6)
Wojciech Chamryk

143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png 154_wrona.png 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

3917640
DzisiajDzisiaj342
WczorajWczoraj629
Ten tydzieńTen tydzień2995
Ten miesiącTen miesiąc23067
WszystkieWszystkie3917640
18.206.14.36