Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

WITHIN SILENCE - Return From The Shadows

 

(2017 Ulterium)
Autor: Marek Teler
 
withinsilencereturnfromtheshadows m
Tracklist:
1.We Are the Ones                  
2.Heroes Must Return              
3.Children of light                    
4.Calling from the Other Side                
5.In the Darkness                    
6.The Final Victory                  
7.You & I                    
8.Master                     
9.Return from the Shadows
     
Lineup:
Martin Klein - Vocal
Richard Germanus - Guitar
Martin Cico - Guitar
Viktor Vega - Bass
Peter Gacik - Drums
     
Zespół power metalowy ze słowackich Koszyc Within Silence wydał 27 października 2017r. swój drugi album „Return from the Shadows” z dziewięcioma nowymi utworami. Nasi sąsiedzi z Południa, którzy początkowo funkcjonowali pod nazwą Rightdoor, łączą w swojej twórczości bardzo dobre metalowe brzmienie z pozytywnym przekazem w tekście. Ich utwory opowiadają bowiem o religii i moralności oraz o tym, jak ważne w życiu są autorytety.
Płytę otwierają energetyczne utwory „We Are the Ones” i „Heroes Must Return”, wpadające w ucho i motywujące, gdyż zespół mówi w nich m.in. by walczyć z przeciwnościami losu i pozostać wiernym wyznawanym zasadom. To przesłanie obecne jest w całym albumie, który z kolejnymi utworami jeszcze bardziej się rozkręca. W „Children of Light” zachwyca nas świetna praca gitar, która znakomicie harmonizuje z wokalem frontmana grupy Martina Kleina. Refren utworu jest prosty i chwytliwy, więc łatwo zapada w pamięć. Niewątpliwie w czołówce hitów z płyty można umieścić dynamiczny i pełen emocji „Calling from the Other Side”, a wstawka z growlem tylko dodaje mu pazura.
Utwór numer pięć „In the Darkness” zaczyna się gitarowymi riffami rodem z klasyków metalu, a następujące po nich partie chóru dodają mu podniosłości. W tym najdłuższym utworze z krążka, Within Silence oferuje nam 17-minutowy pokaz swoich muzycznych możliwości. Martin Klein w pełni eksponuje swój wokalny talent - od niższych do najwyższych rejestrów, słyszymy też moc dźwięków perkusji i gitar (jest oczywiście i solóweczka). To prawdziwa uczta dla ucha, a refren to prawdziwy majstersztyk. „The Final Victory” z delikatnym początkiem na pianinie zapowiada chwilę wytchnienia, ale nic z tego. Tempo utworu gwałtownie przyspiesza, a mocny wokal Kleina porządnie daje do pieca. Ciekawym akcentem jest nałożenie na siebie dwóch ścieżek wokalu, dające ciekawy efekt stereofonii.
„You & I” i „Master” stanowią przykłady klasycznego power metalowego brzmienia - są dobre, ale bez fajerwerków. Album zamyka 9-minutowy utwór „Return from the Shadows”, którego rytmiczność, gra gitar i zjawiskowy wokal czynią jedną z kilku wisienek na tym muzycznym torcie. Podsumowując, Within Silence zaserwowało nam całkiem udany krążek. Niektóre utwory są jednak do siebie zbyt podobne i trochę za mało odkrywcze, chociaż perełki w postaci „In the Darkness”, „Return from the Shadows” i „Children of Light” sprawiają, że trudno tu o szczególnie ostrą krytykę.
(4,5/6)
Marek Teler

139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg

Goście

4657335
DzisiajDzisiaj153
WczorajWczoraj2983
Ten tydzieńTen tydzień7517
Ten miesiącTen miesiąc51654
WszystkieWszystkie4657335
44.201.72.250