Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

plakat veleslarva m

tormentorva m

OBSCURITY - Streitmacht

 

(2017 Trollzorn)
Autor: Wojciech Chamryk
 
obscurity-streitmachtx m
Tracklist:
1.793
2.Meine Vergeltung
3.Streitmacht Bergisch Land
4.Non Serviam
5.Hinrichtung
6.Todesengel
7.Endzeit
8.Herbstfeldzüge
9.Ehre den Gefallenen
10.Was uns bleibt
   
Lineup:
Agalaz – Vocals
Dornaz – Guitars
Cortez – Guitars
Draugr – Drums
Ziu – Bass
     
Jakoś całkiem niedawno recenzowałem poprzedni album tego niemieckiego zespołu, a tu proszę, jest już dostępny następca „Vintar”, ósmy w dyskografii „Streitmacht”. Obscurity kontynuują na nim swą viking/black metalową krucjatę. Nawiązując więc wciąż do dokonań Bathory, Borknagar czy Enslaved  nadal sięgają też do sprawdzonych death metalowych patentów, co dodaje poszczególnym utworom jeszcze większej agresywności i intensywności, zwłaszcza jeśli chodzi o ich warstwę rytmiczną. W tej nawałnicy bezkompromisowych riffów i opętańczych blastów nie brakuje też jednak wyraźnych melodii, coraz częściej zresztą mających wiele wspólnego z utworami Running Wild (opener „Meine vergeltung”, „Hinrichtung”). Pojawiają się też nawiązania do Slayera (miarowy wstęp „Todesengel”), a mroczne chóry i partia brzmiąca niczym najprawdziwsza wiolonczela urozmaicają z kolei „Endzeit”. Nie znaczy to oczywiście, że Obscurity z wiekiem łagodnieją – wystarczy odpalić „Streitmacht berisch land” i wszystko jest jasne, Agalaz też nie rezygnuje ze swego ekstremalnego skrzeku, w którym trudno wyłowić coś więcej niż pojedyncze słowa. Fani takich dźwięków powinni być więc usatysfakcjonowani.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg

Goście

4780920
DzisiajDzisiaj431
WczorajWczoraj881
Ten tydzieńTen tydzień431
Ten miesiącTen miesiąc17073
WszystkieWszystkie4780920
44.212.94.18