Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

diamond head plakat m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

solstafir-kwadrat-b

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m

batushka plakatz m

xhaken plakat m

ivar einar2 m

VANDEN PLAS - The Seraphic Live Works

 

(2017 Frontiers)
Autor: \m/\m/
 
vandenplas theseraphicliveworks m
CD:
1. Postcard to God (9:00)
2. Rush of Silence (10:51)
3. Holes in the Sky (5:41)
4. Far Off Grace (8:24)
5. Scar of an Angel (7:46)
6. Quicksilver (8:46)
7. Cold Wind (6:29)
8. Frequency (6:40)
9. Silently (13:44)
   
DVD:
1. Postcard to God
2. Rush of Silence
3. Holes in the Sky
4. Far Off Grace
5. Scar of an Angel
6. Quicksilver
7. Cold Wind
8. Frequency
9. Silently
    
Lineup:
Andy Kuntz - vocals
Stephan Lill - guitars
Günter Werno - keyboards
Torsten Reichert - bass
Andreas Lill - drums
   
Są miejsca, które mają wielką renomę, a zagranie tam przysparza muzykom, artystom czy zespołom jeszcze większego prestiżu. Takim miejscem dla grających progresywny metal niewątpliwie jest amerykańska edycja festiwalu ProgPower. W roku 2011 tej sztuki udało się osiągnąć Niemcom z Vanden Plas. Przygotowali oni blisko osiemdziesięcio-minutowy program, który możemy usłyszeć na właśnie omawianej płycie "The Seraphic Live Works". Jego większość stanowią nagrania z promowanego wtedy albumu "The Seraphic Clockwork". Oprócz nich znalazły się jeszcze dwa utwory z krążka "Christ Φ" i po jednym z "Far Off Grace" i "Beyond Daylight". Wtedy w Atlancie zespół zagrał jeszcze dwa bisy, niestety nie zostały one dołączone do tego wydania. Jeśli chodzi o wersje audio jest to zrozumiałe, natomiast w wypadku wersji DVD jest to mniej jasne, bo ten krążek mógłby zmieścić jeszcze o wiele więcej muzyki. Wróćmy jednak do zawartości tego wydawnictwa. Po prostu przypomina nam o wszystkich walorach tego zespołu, o wszystkim za co lubimy taki progresywny metal. Za uniwersalną wyobraźnie, artyzm, efektowność, estetykę, wrażliwość, emocjonalność, po prostu za znakomitą muzykę oraz za perfekcyjne wykonanie. Samo video nie zawiera jakiś niesamowitych efektów, jest to najzwyczajniej rejestracja normalnego koncertu, gdzie na scenie grają muzycy, a w roli głównej jest muzyka. Muzyka, która absorbuje publiczność, a teraz słuchaczy przy odtwarzaczach. Dokumentuje również to, dlaczego ten zespół - jak dla mnie - należy do ścisłej czołówki tego stylu. Jakby nie było, Vanden Plas to weterani gatunku, mający na koncie ponad trzydzieści lat działalności, dziewięć albumów studyjnych oraz dwie koncertówki i dawno dorobili się swojego własnego stylu. Niestety ostatnio o Niemcach zrobiło się trochę ciszej, od wydania "The Seraphic Clockwork" w 2010 roku, uraczyli nas jedynie dwoma częściami "Chronicles the Immortals". To za mało aby podsycać zainteresowanie zespołem. Jednak nie do końca to wina kapeli. Wydaje się, że przyczyna leży po lekkiej zmianie zainteresowań fanów progresywnego rocka/metalu. Na moje oko teraz większą popularnością cieszą się takie zespoły jak Riverside czy  Opeth . Za to liczę, że "The Seraphic Live Works" na nowo przywróci zainteresowanie Vanden Plas. To komando na to zasługuje.
(5/6)
\m/\m/

117_fever_singiel_obey_hmp.gif 115_fifthangel_158x600px_eu.gif 119_hugsja_hmp002.png 118_burningwitches_158x600px_eu.gif 116_accept_158x600px_eu.gif

Goście

1568794
DzisiajDzisiaj1622
WczorajWczoraj3314
Ten tydzieńTen tydzień18937
Ten miesiącTen miesiąc44309
WszystkieWszystkie1568794
54.82.79.137

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m