Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vader nowy plakat m

pain of salvation plakat m

internal quiet 2018 tour poster new m 

hellion metal festivalx m

summer dying loud plakat sdl m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

xhammerfall plakat m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

BASIA - Butterflies

 

(2018 Shanachie)
Autor: \m/\m/
 
basia butterflies m
Tracklist:
1. Bubble
2. Matteo
3. No Heartache
4. Butterfly
5. Where's Your Pride
6. Be.Pop
7. Liang and Zhu
8. Show Time
9. Like Crazy
10. Rachel's Waltz
11. Pandora's Box
      
Lineup:
Basia - Vocal
Danny White - Keyboards
Peter White - Guitars
Giorgio Serci - Guitars
Marc Parnell - Drums
Andres Lafone - Bas,
Paul Booth - Saxophone
Kevin Robinson - Trumpet
      
Basia należy do tych artystów, którzy nie rozpieszczają swoich fanów. Od 1985 roku, kiedy to rozpoczęła swoją solową karierę, artystka nagrała jedynie pięć albumów studyjnych. Pewnie dla tego jej dokonania są jeszcze bardziej doceniane. Nie słucham na co dzień takiej muzyki ale oprócz  walorów muzycznych  Basia porywa swoich słuchaczy niesamowitym, zniewalającym uśmiechem i optymizmem. Po prostu swoją osobowością rozjaśnia oblicza nawet największych ponuraków. To jej największy atut. Muzycznie natomiast jest to ciągle bardzo ambitny pop z wyrafinowanym klimatem, przepleciony elementami muzyki latynoskiej i jazzowej. Czasami zdarzają sie jakieś  bardziej nowoczesne akcenty. Jej piosenki są niebanalne, różnorodne, z własną historia muzyczną i indywidualną aurą. Niebagatelną rolę ogrywa tu instrumentarium, które głównie składa się z żywych instrumentów. To dzięki nim muzyka Basi zawiera całą masę przepięknych, niekiedy zaskakujących, a przede wszystkim  przebogatych aranżacji. Niewątpliwie wielką rolę w tym wypadku odgrywa wieloletni współpracownik Basi, Danny White. Z resztą ten duet to od lat gwarant najwyższej próby świetnej muzyki. Głos Pani Trzetrzelewskiej ciągle zachwyca, choć niektórzy już pewnie zaczną kręcić nosem, że to już nie to, że wcześniej potrafiła zadziwić śpiewając niekiedy ekwilibrystyczne frazy. Dla mnie Basia nie musi już cokolwiek udowadniać, wystarczy, że ciągle pięknie śpiewa i zaraża swoja pogodą ducha. "Butterflies" trwa zaledwie 42 minuty, zawiera jedenaście kompozycji. Każda z nich to przebój, obojętnie czy weźmiemy singlowy "Matteo" czy też instrumentalną miniaturę "Rachel's Waltz". Niemniej utwory, które mnie najbardziej ruszyły, to bardzo hipnotyczny, energetyczny, a zarazem elastyczny "Be.pop" z dęciakami w stylu lat 40. i z wodewilowym klimatem, oraz latynoski, rozwibrowany i rytmiczny "Pandora’s Box". No cóż, jak ktoś chce znakomitego, ambitnego popu, w dodatku rewelacyjnie zagranego i soczyście brzmiącego, to wybór albumu Basi, "Butterflies" jest tym najwłaściwszym.
(5/6)
\m/\m/

120_overkill_158x600px_eu_b.gif 122_vader_baner.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif

Goście

1418203
DzisiajDzisiaj2067
WczorajWczoraj2644
Ten tydzieńTen tydzień4711
Ten miesiącTen miesiąc31506
WszystkieWszystkie1418203
54.80.219.236

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m