Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 71sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lion shepherd plakat m

ultra violence invicta tour m

turboplakat m

riversideplakat m 

kamelotplakat m

korpiklaani plakatk m

voodoo plakat new m

bloodbound plakat m

angelus apatrida plakat m

udo plakat m

hellicon metal festival ii m

vicious rumorseurope2019c m

battle beast plakatk m

kit 2019k m

visigoth plakatc m

NOCNY KOCHANEK - Randka w Ciemność

 

(2019 Wydawnictwo Agora)
Autor: Grzegorz Cyga
 
nocnykochanek-randkawciemnosc s
Tracklist:
Randka w Ciemno
Dr. O.Ngal
Al Dente
Pijany Mistrz
Koń na białym rycerzu
Tirowiec
Andrzela
Czarna Czerń
Wódzitsu
Siłacze
Mistrz przerósł ucznia
           
Lineup:
Krzysztof Sokołowski - wokal
Arkadiusz „Ojciec” Majstrak - gitara
Robert „Kazon” Kazanowski - gitara
Artur Pochwała - bas
Artur Żurek - perkusja
                            

Trzeci album Nocnego Kochanka został wydany po dwóch latach od premiery „Zdrajców Metalu”. W istocie, poprzedni krążek odszedł nieco od ciężkiego metalu na rzecz bardziej elastycznego hard rocka. „Randka w Ciemność” powraca do cięższego grania i jest idealnym przykładem na to, że w klasycznym heavy metalu zostało już powiedziane wszystko.

Jednakże ograniczone ramy gatunkowe nie przeszkadzają muzykom w zabawie dźwiękami i łączeniu inspiracji. I tak oto „Koń na białym rycerzu” kłania się w stronę Blind Guardian, „Andrzela” romansuje z Budką Suflera, a „Czarna Czerń” mogłaby trafić na pierwsze dwie płyty Kata. W tytułowej „Randce w Ciemno” słychać nie tylko maidenowskie galopady i melodie, ale i thrashową agresję. Z kolei słuchając „Siłacza” ma się wrażenie, że będzie to kolejna na krążku ballada, lecz po chwili okazuje się, że to hit nadający się na koncerty Steel Panther.

Nocny Kochanek znany jest tego, że żartuje sobie ze wszystkiego i wszystkich. Na nowym krążku ponownie pojawiają się nawiązania do tematów i postaci z poprzednich płyt. Warto jednak kilkukrotnie wysłuchać nowych tekstów, ponieważ nie brakuje w nich skrytego między wierszami głębszego przekazu, co pokazuje m.in. „Dr. O.Ngal” .

Patrząc z perspektywy przeciętnego fana znającego tylko murowane hity jak „Dziewczyna z kebabem” i „Wakacyjny”. „Randka w Ciemność” nie posiada za wiele takich, które od razu wpadną w ucho i tam zostaną. W większości nowe piosenki wymagają kilkukrotnego przesłuchania, lecz całość jest wypełniona świetnymi kompozycjami. Jednak nic by się nie stało, gdyby 2-3 numerów zabrakło.

Największym problemem wydawnictwa jest płaskie brzmienie. „Randka w Ciemność” była nagrywana w studiu Demontażownia, a jak sam realizator - Damian „Fons” Biernacki twierdzi „celem było uzyskanie organicznego, naturalnego brzmienia”. I faktycznie w porównaniu z poprzednimi albumami całość zyskała sporo oddechu , jednak straciła na mocy. Mimo piosenek, które z pewnością trafią do koncertowej tracklisty, wersjom studyjnym brakuje zwaląjącego z nóg impetu.

„Randka w Ciemność” to różnorodny, a zarazem spójny materiał starający się dotrzeć zarówno do starych jak i nowych fanów. Chociaż da się wyczuć, że Panowie tęsknią do cięższego, wymagającego grania to nie przeszkodziło to im w stworzeniu świetnego albumu dla Nocnego Kochanka.

(5/6)
Grzegorz Cyga  

116_accept_158x600px_eu.gif 123_battlebeast_158x600px_eu.gif 119_cob_158x600px_eu.gif 123_overkill_158x600px_eu.gif 124_anthem_158x600px_eu.gif 118_InFlames_158x600px_eu.gif 125_avantasia_158x600px_eu.gif 124_metalchurch_158x600px_eu.gif 125_meshuggah_158x600px_eu.gif 123_bib_158x600px_eu.gif

Goście

1872425
DzisiajDzisiaj1362
WczorajWczoraj3276
Ten tydzieńTen tydzień10812
Ten miesiącTen miesiąc57175
WszystkieWszystkie1872425
54.198.92.22

the iron maidens plakatk m

godsmack 2019 poster m

king crimson 2019 ebiuletyn m

mystic festivalk m

wehrmacht plakat m

queensryche plakat m

black silesia open air festival iv m

prog in park iii m

protector plakat m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m