Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 74sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

drownmyday-oraz-testergier-postare m

plakat necromicon 210x197 hmp m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

sabirexm m

atropha plakatzzz m

lamb of god i kreator plakat m

lucifer plakatb m

mystic festival 2020b m

metalmaniaa 210x297 hmp m

helloweenn 210x297 hmp m

DAMAGE CASE - Fuck ’N’ Roll Damnation

 

(2019 Putrid Cult)
Autor: Wojciech Chamryk
 
damage-case-fuck-n-roll-damnation s
Tracklist:
Some Things Never Get Old
Diggin’ Your Grave
Fuck’N’Roll Damnation
Alco Commando Dirschau
Spreading Terror
Divorce Case 666
I Spit My Venom On You
Madness Unleashed
We Do Not Worship Satan, Satan Worship Us
With Vengeance We Ride
Your Mother Is In Hell
Iron Legacy
                   
Lineup:
Thomas – śpiew, bas, perkusja
Shadock – gitara
           
„Damage Case“ to jeden z utworów z drugiego, ponadczasowego albumu „Overkill“ Motörhead i zarazem idealny szyld dla tczewskiego tria, już od kilkunastu lat łojącego thrash`n`roll na najwyższych obrotach. Pamiętacie Metallikę grającą numery Motörów? To nasi są lepsi i nie ma w tych słowach nawet cienia przesady. W dodatku „Fuck ’N’ Roll Damnation” to nie tylko wpływy Lemmy'ego i najlepszego, w całości już niestety poza tym światem, składu jego grupy, ale też Venom, Gehennah czy Bewitched i czego tam jeszcze z surowej, ale też całkiem melodyjnej metalurgii, a do tego też ociupina punk rocka – ale bardziej w sensie samego podejścia do muzycznej materii niż dosłownych wpływów. Słychać, że to już trzecia płyta, bo zespół okrzepł i wymiata ten surowy, podszyty rock 'n' rollem thrash na bardzo wysokim poziomie. Szybkie, intensywne i piekielnie dynamiczne utwory nie trwają zwykle więcej niż dwie-trzy minuty, ale to w zupełności wystarczy. W dodatku nie jest to tylko łojenie dla samego łojenia – zapuśćcie taki „Some Things Never Get Old“ czy „Alco Commando Dirschau“, a szybko docenicie ich chropowatą przebojowość – w czasach największej świetności metalu pewnie ukazałyby się na singlu, i to z podwójną stroną  A. Mamy tu zresztą kilka innych, wcale nie gorszych numerów utrzymanych w stylu alcoholic thrash 'n' roll; motörycznych, hałaśliwych i chwytliwych, o ile ktoś nie jest zwolennikiem agrarnego disco czy innych dźwięków muzykopodobnych. Są też, jak na standardy Damage Case, dwa utwory bardzo długie, przekraczają bowiem magiczną barierę czterech minut. „With Vengeance We Ride“ to szaleńczy thrash, ale finałowy „Iron Legacy“ to mocarny, surowy hymn, pokazujący, że Thomas i Shadock nie zasklepili się wyłącznie w jednej estetyce. „Fuck ’N’ Roll Damnation” to konkret, w dodatku dobrze, czytaj surowo i organicznie brzmiący – nie mam żadnych watpliwości co do noty końcowej.
(6/6)
Wojciech Chamryk

120_sepultura_158x600px_eu.gif 124_hex_cd.jpg 126_bulletraid_baner2.gif 125_markohietala_158x600px_eu.gif 122_velesar_reklama_hmp.png 123_reklama158X600.gif 127_zakk_158x600_hmp.gif 128_necronomicon_baner_hmpzzz_b.png 121_kreator_158x600px_eu.gif

Goście

2914679
DzisiajDzisiaj441
WczorajWczoraj2106
Ten tydzieńTen tydzień9978
Ten miesiącTen miesiąc39284
WszystkieWszystkie2914679
35.173.57.84