Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 74sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

necronomikon plakatcd m

lucifer plakatb m

plakat necromicon 210x197 hmp m

enforcer plakatcd m

foreigner plakatcd m

mystic festival 2020b m

plakat woa 2020

metalmaniaa 210x297 hmp m

helloweenn 210x297 hmp m

CUTTY SARK - Die Tonight / Heroes

 

(2019 Golden Core)
Autor: \m/\m/
 

cutty sark die tonight heroesxm s

Zespół został założony w drugiej połowie lat 70. przez basistę Helge Maiera. Muzycy Cutty Sark zaczęli od grania hard rocka aby skierować się w stronę heavy metalu. W takiej stylistyce jest już nagrane pierwsze wydawnictwo EPka "Hard Rock Power" ale brzmienie i styl zespołu w pełni wykształciło się na dwóch pierwszych albumach "Die Tonight" (1984) i "Heroes" (1985). Obie płyty charakteryzuje moc oraz niepowtarzalna atmosfera. Muzyka wydaje się dość prosta, nieskomplikowana ale jest zróżnicowana, ciekawie zaaranżowana i przede wszystkim zagrana z wielkim zaangażowaniem i szczerością. Brzmienie jest dość mocne i surowe, zaś muzykę wypełnia pasja, żarliwość a nawet pewna dzikość. Kompozycje mimo zróżnicowania są dopracowane i przemyślane. Znakomicie sprawdzają się wszystkie utwory i te wolniejsze i te szybsze. Wokalista wybornie dopełnia muzykę Niemców, a jego głos jest mocny, surowy, ekspresyjny i prezentuje pełna paletę swoich walorów. Słuchając obie płyty jedna po drugiej, intryguje spójność tych materiałów, choć zdaje się, że muzyka z "Heroes" jest ciutkę lepsza od tej z "Die Tonight". Lecz to tylko moje odczucie, a tak ogólnie oba albumy są na wysokim poziomie i szkoda, że wtedy tylko one powstały. Porównanie ich ze sobą ułatwia nam nowe wydanie tych krążków. Tym razem ukazały się na jednym dysku i są firmowane przez Golden Core Records, gdzie swój mastering obu materiałów przygotował Andreas "Neudi" Neuderth. A jak pewnie się przekonaliście jest to człowiek godny zaufania. Sięgając po ten zestaw możecie być pewni, że otrzymacie niczym nie zmącony heavy metal, pełen mocy i wigoru oraz kipiącą emocjami klasykę niemieckiej szkoły ciężkiego grania. Na koniec dodam, że w roku 1998 formacja reaktywowała się na krótko poczym równie szybko zakończyła działalność. W tym zrywie nie brał udział jedynie założyciel zespołu Helge Maier, ale za to muzycy pozostawił po sobie krążek "Regemeration". Niestety do tej pory nie udało mi sie go usłyszeć. Podsumowując, jeżeli jeszcze do tej pory nie słyszeliście Cutty Sark, czas aby to zmienić. Szkoda tylko, że to wydawnictwo nie wyszło z oryginalnymi obwolutami, ale na prawa autorskie nie ma rady.
\m/\m/
124_nightwish_158x600px_eu.gif 122_velesar_reklama_hmp.png 123_burningwitches_158x600px_eu.gif 128_necronomicon_baner_hmpzzz_b.png

Goście

3015825
DzisiajDzisiaj388
WczorajWczoraj2325
Ten tydzieńTen tydzień6681
Ten miesiącTen miesiąc16057
WszystkieWszystkie3015825
3.233.220.21