Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 75sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

within temptation evanescencezz m

kat roman kostrzewskiazq m

vaderazq m

helloween nowadata m

mystic festivalzz m

deeppurple 2021 posterb1mn m

 

LOATHING - Altars To The Ones Above

 

(2019 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk 
 

loathing-altarstotheonesabove s

Tracklist:
1.Altars to the Ones Above                   
2.Curse of Consciousness                     
3.Anti-Life Code           
4.Slaves                       
5.Fend Off the Wolves              
6.Lifeforce                   
7.Like Ravens, Like Crows                    
8.Sacred Heart 
                          
Loathing istnieją już od ponad 10 lat i wydali w tym czasie trzy materiały. Zaczęli od udanej „EP 2012”, przed pięciu laty wypuścili długogrający debiut „We Are The Hunt”, a po dłuższej wydawniczej przerwie przypomnieli o sobie drugim albumem „Altars To The Ones Above”. Co istotne wszystko są to wydawnictwa w 100 % niezależne, zespół konsekwentnie hołduje bowiem zasadzie DIY – aż trochę mnie to dziwi, bo w polskich realiach taka siarczysta mieszanka death, thrash, black, sludge, groove i doom metalu faktycznie nie jest komercyjnym pewniakiem, ale poza granicami naszego kraju sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Zespół ponownie pracował w Demontażowni pod okiem Damiana Biernackiego, brzmienie jest więc nad wyraz konkretne i surowe, perfekcyjnie pasując do tych mrocznych, nieoczywistych dźwięków. Płyta jest krótka, zresztą zespół nigdy nie rozpieszczał słuchaczy długimi materiałami, ale z gatunku tych, o których zwykło się mawiać, że pomysłami z niej możnaby spokojnie obdzielić kilka innych albumów.
I pomimo tego, że sporo tu ekstremalnych dźwięków, to jednak jednoczesny poziom technicznego zaawansowania tej muzyki wzbudza najwyższy szacunek – słychać, że w minionych latach grupa nie obijała się na próbach, a poprzednia, świetna przecież płyta, stała się w tej sytuacji punktem wyjścia do stworzenia jeszcze ciekawszego, jeszcze bardziej urozmaiconego materiału. Pewnie Loathing i „Altars To The Ones Above” nie pojawiły się w podsumowaniach najlepszych płyt minionego mroku – przynajmniej ja w tych kilku, które czytałem, ich nie dostrzegłem – ale mimo tego to i tak świetna, warta uwagi produkcja.
(5/6)
Wojciech Chamryk
120_slider_ot.gif

Goście

3230557
DzisiajDzisiaj943
WczorajWczoraj2431
Ten tydzieńTen tydzień5687
Ten miesiącTen miesiąc17162
WszystkieWszystkie3230557
3.215.133.185