Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

skowytgb m

alter bridge plakat m

strider m

accept nowa datadaw m

 

IMPURE DECLARATION - Mind Upheaval, Unclear Signs

 

(2019 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

impuredeclaration-mindupheavalunclearsigns s

Tracklist:
1. Fumes Replacing the Soul
2. Shrines of Blood and Slime
3. Szepty
4. Purgation Through Hallucination
               
Nie wiem kto gra w Impure Declaration – mamy teraz najwidoczniej modę na anonimowość – ale death/doom metal w wykonaniu poznańskiej formacji robi wrażenie. Wykorzystując bardzo proste, wręcz klasyczne środki, muzycy w nader przekonujący sposób potrafili wykreować na swej drugiej EP mroczny, złowieszczy świat, niczym z wczesnych lat 90. I chociaż praktycznie w każdym z tych czterech utworów nie brakuje blastowych zrywów, to jednak podstawą są majestatyczne, posępne patenty spod znaku doom metalu w formie najbardziej tradycyjnej z możliwych. Finałowy „Purgation Through Hallucinations” jest tu najlepszym przykładem, bo to doomowy, długaśny walec, przewalający się po słuchaczu bez cienia litości, a grobowy ryk wokalisty tylko owo wrażenie potęguje. A mamy tu jeszcze trzy inne perełki utrzymane w tej stylistyce, ze „Shrines Of Blood And Slime” na czele, w którym z kolei nie brakuje też nawiązań do siarczystego blacku.
Wychodzi więc na to, że po dwóch EP-kach poznaniacy są już gotowi do wydania debiutanckiego albumu – oby nie trzeba było czekać na to wydawnictwo zbyt długo.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk
142_case_1.png 141_case_2.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4079245
DzisiajDzisiaj1252
WczorajWczoraj1253
Ten tydzieńTen tydzień10731
Ten miesiącTen miesiąc42294
WszystkieWszystkie4079245
34.239.154.240