Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

THE ANALOGS - CHWDP

 

(2021 Oldschool)
Autor: Wojciech Chamryk
 

whipstriker-hatethemall-strikeofhate s 

Tracklist:
1.Ballada O Ronim
2.Pierwszy Dzień
3.Butelka Pełna Łez
4.Jednośc I Braterstwo
5.Rzeki Babilonu
6.Krzycząc Z Całych Sił
7.Nasza Droga Zycia
8.Radiowozy
9.Ahoy Marynarzu
10.Żmija
11.Na Bruku Jak Na Dłoni
12.Stare Tatuaże
                 
Szczecińska ekipa nie daje za wygraną, wydając kolejny album. Na tym etapie Analogs, zespół z ponad półwiecznym już stażem, to niewątpliwi weterani rodzimej sceny punkowej, ale Paweł  Czekała w żadnym razie nie myśli o muzycznej emeryturze, nie interesuje go również odcinanie tak zwanych kuponów od wcześniejszych dokonań formacji. Jest to na pewno możliwe również dzięki temu, że zyskał w Kamilu Rosiaku nie tylko nowego gitarzystę i wokalistę, ale też muzycznego partnera, bo to właśnie ten duet odpowiada za całość autorskiego materiału Analogs. Jest on, jak to zwykle zresztą w przypadku tej formacji, bardzo bezkompromisowy, chociaż momentami też dość melodyjny i skoczny, ale cały czas jest to oldschool, żaden mdły, nowomodny pop punk. Słychać, że deklarowana przez członków grupy od lat miłość do płyt The Clash, Angelic Upstarts, Social Distortion czy Cock Sparrer jest wciąż żywa, stając się punktem wyjścia do tworzenia siarczystego, chociaż też i chwytliwego, punka na wysokim poziomie. Przekaz tekstowy również nie zaskakuje, co od razu sygnalizuje wielki napis we wkładce z tekstami „ANALOGS PIERDOLI NAZIOLI”. Zresztą jeden z najciekawszych utworów na „CHWDP” – swoją drogą ciekawe, jakie jest oficjalne rozwinięcie tego skrótu, dostrzegam bowiem co najmniej dwie możliwości – to otwierająca album  „Ballada o Ronim”: muzycznie dynamiczny numer z melodyjnym refrenem, którego tekst opowiada o zamordowaniu w marcu 2007 roku przed jednym ze szczecińskich klubów przez „faszystowską podłą szmatę” Ronalda „Roniego” Kalinowskiego z zespołu Vespa, co kilkanaście lat temu odbiło się dość szerokim echem na naszej scenie niezależnej. Inne wyróżniające się utwory to „Jedność i braterstwo”, „Nasza droga życia” z udziałem gości – Zbeera, dynamiczny „Ahoy Marynarzu” z basowym pulsem na 102 i zróżnicowane „Radiowozy”, przechodzące od szybkiego tempa do mocarnego zwolnienia. Ciekawostką są dwie wersje „Krzycząc z całych sił”: ta druga to wykonanie akustyczne, tylko na głos i dwie gitary, zapewne kolejny efekt Projektu Pudło. Mamy też dwie przeróbki, również dość ciekawe. Tak jak „Rzeki Babilonu” feat. Anti Dread, w oryginale „Rivers Of Babylon” The Melodians, spopularyzowane w latach 70. przez dyskotekową formację Boney M., aż tak nie zaskakują, bo związki sceny ska/reggae z punkową zawsze były dość bliskie, to jednak przerobienie „Na bruku jak na dłoni” szczecińskiej legendy After Blues już tak, tym bardziej, że wersja Analogs jest szybsza, bliższa rock 'n' rolla, a nie bluesa. Na limitowanym do 500 egzemplarzy CD są też dwa bonusy, energetyczne numery „Niepokonany” i „I Will Never Give Up”, mające zagrzewać do walki Damiana Janikowskiego i Jana Błachowicza, tak więc w przypadku najnowszej płyty Analogs naprawdę postarali się, żeby dostarczyć fanom jak największą dawkę muzyki – fani zaangażowanego street punka na pewno to docenią.
(5/6)
Wojciech Chamryk
139_mag_baner2.png 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg

Goście

4222936
DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2070
Ten miesiącTen miesiąc13216
WszystkieWszystkie4222936
35.172.230.154