Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 79sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

katatoniaaak 2 m

accept posterb1yyy m

helloween i hammerfallzzz m

vdgg plakat nowe daty m

steelpanther 2022pol m

 

HELLSPAWN - In Agelessness

 

(2021 Old Temple)
Autor: Wojciech Chamryk
 

hellspawn in agelessness s 

Tracklist:
1. In Agelessness Genus Of All Kind
2. The Human Conglomerate
3. Cathedrals Of Constantinople
4. Selfomnipotent
5. In Veils of Dreams
6. Basin Seething With Subsets
                       
Ostatnimi laty Hellspawn nieco zwolnili tempo, ale regularnie, mniej więcej co cztery lata, wydają coś nowego. Tym razem to EP „In Agelessness”, następca albumu „There Has Never Been A Son Of Me”, sześć nowych kompozycji. Jak podaje wydawca, teksty inspirowane są „Ulissesem” Jamesa Joyce’a, a muzycznie bez większych zmian, bo to wciąż death metal w postaci najbardziej klasycznej z możliwych, totalnie oldschoolowy. Oldschoolowy nie znaczy jednak jednowymiarowy, bowiem Hellspawn, będąc zespołem bardzo jednorodnym stylistycznie, wciąż szuka nowych rozwiązań, nie chce być więźniem określonej konwencji, co potwierdza choćby finałowy „Basin Seething With Subsets”, numer na styku death i thrash metalu . Dlatego mamy tu nie tylko bezlitosną chłostę, ale też dopracowane aranżacje („In Agelessness Genus Of All Kind“), multum świetnych riffów i dla kontrastu całkiem melodyjne, budujące specyficzny klimat, solówki („Cathedrals Of Constantinople“), siarczyste blasty, ale też masywne, mroczne zwolnienia z mocarnie punktującym basem („Selfomnipotent“), a Mariusz Konieczny dokłada do tego tak opętańczy, bulgotliwy growling, że nie ma zmiłuj. Zwraca też uwagę selektywne, ultraciężkie i całkiem wyraziste brzmienie – okazuje się, że tak oldschoolowej produkcji wcale nie trzeba oprawiać jakimś piwnicznym dźwiękiem, to tylko kwestia umiejętnego wykorzystania dostępnych możliwości. Efekt to nad wyraz udany, robiący ogromne wrażenie, zwarty i urozmaicony, materiał. Szkoda, że w sumie dość krótki, ale jest na to jeden, bardzo prosty sposób, bo wystarczy tylko włączyć tę płytę ponownie.
(5/6)
Wojciech Chamryk
143_kata_158x600 kopia.jpg 141_evil158x600.gif 139_gojira_158x600 kopia.jpg 140_fatum-158x600-singiel.png 142_sepultura158x600.gif

Goście

3695295
DzisiajDzisiaj486
WczorajWczoraj597
Ten tydzieńTen tydzień3096
Ten miesiącTen miesiąc11454
WszystkieWszystkie3695295
3.238.95.208