Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 88sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

 

WAROATH - Damnacje

 

(2023 Demented Omen Of Masochism)
Autor: Wojciech Chamryk
 
waroath-damnacje s 
Tracklist:
1. Triumfujące hordy księżyca
2. Wulkaniczny atak huraganu (Zakon szkarłatnej czerni)
3. Rasa wieczystego mroku
4. Black Temple of a Void
5. Altars of the Elder Gods
6. Korowód cieni śmierci
7. Opętańcza wizja przeznaczenia
                
Po wydanym jesienią 2020 roku debiutanckim albumie „Infernal Tortures Blades” Waroath nieco przyhamował, by w tegoroczną wiosnę wkroczyć z nową EP „Damnacje”. Wened i spółka ponownie postawili na sprawdzone rozwiązania: nie eksperymentują, nie grają post-metalu dla hipsterów, tylko łoją na chwałę Rogatego niczym za dawnych, dobrych czasów, kiedy ekstremalny metal dopiero powstawał. W wydaniu Waroath mamy tu jednak coś więcej, piekielną mieszankę black/speed/thrash metalu w formie najbardziej odpychającej z możliwych, po prostu kwintesencję podziemnego hałasu. Do tego są to dźwięki totalnie uniwersalne, zakorzenione w drugiej połowie lat 80. i pierwszej 90., w których o palmę pierwszeństwa walczą programowa prostota aranżacji i surowość brzmienia. Zwolennicy bardziej wysublimowanego metalu nie mają więc czego na „Damnacjach” szukać, ale osobnicy gustujący w starej szkole ekstremalnych dźwięków na pewno będą ukontentowani, zwłaszcza całkiem nośnym, jak dziwnie by to słowo nie brzmiało, openerem „Płomienie nocy zatracenia” oraz zróżnicowanym pod względem tempa „Metalem otchłannych cieni (Z prochów pandemonicznych zjaw)”. Inna sprawa, że są tu też partie odstające in minus, choćby czyste, melodeklamowane partie, ale akurat w tej stylistyce nie razi to aż tak bardzo, jak na przykład w progresywnym, technicznym metalu.
(4/6)
Wojciech Chamryk
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 143_bogactwo_ascezy.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4899654
DzisiajDzisiaj1384
WczorajWczoraj1208
Ten tydzieńTen tydzień4948
Ten miesiącTen miesiąc43309
WszystkieWszystkie4899654
44.210.77.73