Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

vader nowy plakat m

pain of salvation plakat m

internal quiet 2018 tour poster new m 

hellion metal festivalx m

summer dying loud plakat sdl m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

xhammerfall plakat m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

Petardy księdza Kaczkowskiego - Warszawa - 17.05.2017

Petardy księdza Kaczkowskiego - Klub Proxima – 17 maja 2017

Kto przyjdzie na koncert w środku tygodnia? To pytanie musiało bezustannie wybrzmiewać w głowach organizatorów. Mimo to zdecydowali się na taki ruch, aby przy pomocy gwiazd polskiego rocka zebrać fundusze na pomoc Puckiemu Hospicjum Pw. Św. Ojca Pio.

Mech, Wild Pig, NeuOberschlesien, Golden Life, RSC czy Turbo to tylko kilku artystów, którzy zostali zaproszeni na to wydarzenie. Włącznie z wokalistami było ich ponad 80, co jest nie lada wyczynem biorąc pod uwagę, że scena w Proximie nie jest za duża. Krótko mówiąc, dla przeciętnego fana było to jak święto, bo co chwila można było przejść obok swojego idola czy zobaczyć go przy barze.

Każdy z zespołów wykonywał maksymalnie 4 utwory: 2-3 covery i 1-2 swoje. Podczas tych występów mogliśmy też doświadczyć niecodziennych kolaboracji jak np. NeuOberschlesien z Danutą Błażejczyk w utworze „Na krawędzi nocy i dnia”, który w oryginale Pani Danuta śpiewała z Ryszardem Rynkowskim. Później w tym składzie zagrano jeszcze „Ten o Tobie film” Tadeusza Nalepy i Dżemu. Nowe „Obery” zagrały 2 numery - najnowszy singiel „Fart” i „Fojerman” ze starego repertuaru.

Prawdziwym gwoździem programu był jednak występ wszystkich artystów w stworzonej  z myślą o tym koncercie piosence pod tytułem „Jak Płomień Zapałki”. Na żywo ten utwór nabrał niesamowitej mocy, choć nie obyło się bez wpadek jak np. spóźniony Marek Piekarczyk, który śpiewał z kartki. To efekt tego, że artyści nie mieli wcześniej próby i wykonywali piosenkę z marszu. Mimo to publika dobrze się bawiła, przez co kompozycję odegrano na bis. Co ciekawe, jedynym zespołem, którego proszono o dodatkowe kilka chwil muzycznych uniesień był Turbo. Stało się to za sprawą duetu z Wandą Kwietniewską, z którą wykonano przebój „HI-Fi Superstar”, lecz niestety ściśle określony czas na to nie pozwolił.

Całość trwała w sumie 6 godzin i nikt, kto tam był nie może czuć się zawiedziony.Niestety zorganizowanie koncertu w środku tygodnia to kiepski pomysł. Bez trudu można było zauważyć, że ludzi nie było za dużo, żeby nie powiedzieć, iż artystów było więcej niż fanów.

Pomimo tego licytacje odbyły się sprawnie. Jedna z nich dotycząca plakatu z podpisami wszystkich muzyków zamknęła się na kwocie 2200 zł, co w porównaniu z pozostałymi fantami było ogromną kwotą.

Moim zdaniem koncert był bardzo udany i chętnie poszedłbym na niego raz jeszcze lub w przyszłym roku, bo organizatorzy chcieliby, aby całe przedsięwzięcie rozrosło się poprzez np. zbudowanie specjalnej kapeli muzycznej, która nagrywałaby płyty z oryginalnymi piosenkami. Mam tylko nadzieję, że ewentualna następna edycja odbędzie się w weekend, a za organizację w większym klubie jak np. w Progresji bym się nie obraził.

Grzegorz Cyga

120_overkill_158x600px_eu_b.gif 122_vader_baner.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif

Goście

1418202
DzisiajDzisiaj2066
WczorajWczoraj2644
Ten tydzieńTen tydzień4710
Ten miesiącTen miesiąc31505
WszystkieWszystkie1418202
54.80.219.236

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m