Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

internal quiet 2018 tour poster new m 

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

news 2 riverside m

xhammerfall plakat m

halloween metal massacre plakatb m

satan plakata m

powerwolf plakatz m

striker plakatzzz m

xmsf poster poland m

xdragonhammer plakat m

impaled nazarene plakata m

nightwish plakatz m

annihilator nowy plakat m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

xkreator plakat m

xmerry christless plakat m 

Blended Joy/ Lux Perpetua/ Korpus - Warszawa - 30.09.2017 [Zdjęcia]

Blended Joy/ Lux Perpetua/ Korpus - Drukarnia Na Pradze - 30 września 2017

Na koncercie zespołu Korpus, który odbył się 30 września 2017 r. w Drukarni Na Pradze, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Warszawscy weterani hard rocka zaprosili bowiem jako support niezwykle utalentowanych młodych muzyków.

Koncert grupy Korpus, promujący ich najnowszy album „Respekt”, otworzyła o godz. 19:30 kapela Blended Joy, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Utalentowany wokalista Michał Wojciechowski i jego ekipa klasyfikują swoją twórczość jako art rock z licznymi nawiązaniami do hard rocka i heavy metalu. Po kilku delikatniejszych brzmieniowo utworach podkręcili więc tempo i w drugiej połowie koncertu pokazali kawał mocnego brzmienia. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi ich pełna emocji piosenka „Save Me”, chociaż pozostałe również były utrzymane na wysokim poziomie.

Show skradł jednak występ drugiej z supportujących kapel czyli Lux Perpetua. Założona przez Pawła „Kaplica” Zasadzkiego grupa z Arturem „Rosą” Rosińskim na wokalu pokazała show na światowym poziomie. Starannie dopracowany wizerunek sceniczny (stroje w stylu „wampiryczno-wiktoriańskim”), świetna praca instrumentów oraz pełen energii głos Rosy niewątpliwie zwróciły uwagę dość skromnej niestety publiki. Z zaprezentowanych przez Lux Perpetua kawałków mocnym punktem było „Riders of the Dead”, przy którym udało im się zaangażować audytorium do wspólnego śpiewania. Grupa zagrała też między innymi „Rebellion”, „The Legend” czy tytułowy utwór z albumu, „Curse of the Iron King”. Ich muzyka, chociaż mocno osadzona w power metalu, nie jest ortodoksyjna gatunkowo. Dowodem na to jest chociażby to, że na ich koncerty przybywają rodzice z dziećmi – w Drukarni również pojawiła się młodziutka fanka w koszulce zespołu.

Po niecałych dwóch godzinach muzycznej rozgrzewki na scenę wszedł długo oczekiwany Korpus. Kapela, której czasy największej świetności przypadały na lata 80., nadal świetnie się trzyma. Frontman grupy Janusz „Johan” Stasiak to człowiek pełen energii i pasji, którą doskonale potrafi przekazać słuchaczom. Trochę starsi i w nieco odświeżonym składzie w 2014 r. wrócili na scenę po prawie 25 latach przerwy, prezentując nowy materiał oraz nowe aranżacje starszych kawałków. W Drukarni mieliśmy więc okazję posłuchać zarówno świeżych hitów z albumu „Respekt”, takich jak „Respekt”, „As” czy „Żądło”, jak również popularne w latach 80. utwory jak choćby „Piękna”. Ostatnią z wymienionych piosenek charyzmatyczny wokalista zadedykował jednej ze spóźnionych na koncert fanek. Muzykę zespołu można porównać do legendarnej polskiej grupy Perfect, a sam Janusz Stasiak także pod względem wizualnym przypomina Grzegorza Markowskiego.

Najgorszą stroną koncertu zdecydowanie była publiczność, która pod względem ilości zdecydowanie nie dopisała. Z dużym trudem udało mi się doliczyć około trzydziestu osób, chociaż być może ⅓ z nich stanowiła ekipa techniczna. Moim zdaniem wszystkie kapele zasłużyły na znacznie lepszy odbiór. Ci, którzy byli, bawili się jednak świetnie. Lux Perpetua i Korpus mieli również swoje stoiska z płytami i koszulkami, tak więc chętne osoby mogły sobie kupić na pamiątkę gadżety z autografami.

W ten wyjątkowy wieczór w praskiej Drukarni spotkali się weterani rock’n’rolla i jego wschodzące gwiazdy. Obydwie strony pokazały klasę i wypadły znakomicie.

 

Marek Teler

116_northward_158x600px_eu.gif 119_bg_158x600px_eu.gif 121_ex_158x600.gif 130_baner0slider_2.gif 120_accept_158x600px_eu.jpg

Goście

1494728
DzisiajDzisiaj2422
WczorajWczoraj2584
Ten tydzieńTen tydzień12649
Ten miesiącTen miesiąc51739
WszystkieWszystkie1494728
54.92.160.119

batushka plakatz m

xhaken plakat m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m

hell over hammaburg flyer august m

xoverkill plakat m