Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 69sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

 

anathema plakatz m

ino rock festival plakata m

vader marduk abc b m

pain of salvation plakat m

hellion metal festivalx m

summer dying loud plakat sdl m

primal fear plakata b

threshold european tour 2018z m

ross the boss bullet crystal viper m

ross the boss 2 plakat m

diamond head plakat m

 

Manilla Road, Hellbringer - Gliwice - 19.05.2018

MANILLA ROAD, Hellbringer - CKS „Mrowisko”  - 19 maja 2018

Niby zwyczajne sobotnie popołudnie w centrum Gliwic.  Wszystko wygląda spokojnie, dość sennie (co może dziwić, zważywszy, że mówimy o ponad 200 tysięcznym mieście) czyli sobota jak każda inna. Jedyne co rzuca się w oczy, to grupki ubranych na czarno osobników zmierzających od dworca do ul. Pszczyńskiej. Dało się dostrzec przedstawicieli metalowej młodzieży, jednak dominowały osoby w wieku 30-50 lat. Tacy, którzy metalu słuchają nie od wczoraj.

Celem tych wycieczek było Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”, gdzie miał się odbyć koncert legendy amerykańskiego epic metalu, czyli Manilla Road. Z zewnątrz sam klub wygląda imponująco, przypomina coś na kształt mniejszej hali widowiskowo – sportowej. Samo miejsce, gdzie miał odbyć się koncert, było jednak małym pomieszczeniem, aczkolwiek klimatycznym pomieszczeniem,

Jako support wystąpiło australijskie thrash metalowe trio czyli Hellbringer. Uraczyli oni nasze uszy dość sprawnie zagraną młócką w stylu Slayera czy starego Kreatora. Czyli nie było lekko. Nie ma się co dziwić, iż muzyka proponowana przez ekipę z Antypodów porwała publiczność (niestety niezbyt licznie zgromadzoną) do pogo i innych szaleństw. Zagrali dość fajnie dobrany miks utworów ze swoich dwóch płyt („Dominion Of Darkness” oraz „Awakened From The Abyss”). Sądząc po rozmowach po występie wrażenie zrobili jak najbardziej pozytywne.

Jednak głównym zespołem, na który wszyscy pofatygowali się tego wieczora do „Mrowiska” była ekipa Marka Sheltona zwana Manilla Road. Panowie sami sobie zaczęli instalować sprzęt (mimo swojego statusu legendy metalu, nie korzystają z usług ekipy technicznej). Nie było jakiejś spektakularnej oprawy sceny (tak naprawdę, to nawet nie było tam na nią zbyt wiele miejsca). Pierwsze o czym należy wspomnieć to świetny kontakt zespołu z publicznością. Zarówno wokalista Bryan „Hellroadie” Patrick, jak i gitarzysta, lider oraz założyciel zespołu Mark „The Shark” Shelton potrafili swoimi gestami oraz tekstami porwać ludzi do szaleństwa. Zespół zagrał swój prawdziwy „the best of” skupiając się w dużej mierze na swoich najbardziej klasycznych płytach, tj. „Crystal Logic”, „Open The Gates” oraz „The Deluge”. Mogliśmy usłyszeć takie szlagiery, jak „Witches Brew”, „Divine Victim”, „Necropolis”, „Flaming Metal Systems”, „Queen Of The Black Coast”, Crystal Logic”, „The Veil Of Negative Existence” i wiele innych.  Chłopaki (już nieco podstarzałe, haha) specjalnie dla gliwickiej publiczności zagrali dwa bisy. Pierwszy to niesamowite „Dreams Of Eschaton” z genialną solówką, drugi natomiast to szybki killer „Heavy Metal To The World”

Po koncercie Mark, oraz reszta zespołu (z wyjątkiem Bryana, który z powodu złego samopoczucia od razu po koncercie pojechał do hotelu) najpierw w korytarzu, a później przed klubem chętnie rozmawiali z publicznością, dawali autografy, mimo zmęczenia nikomu nie odmówili zdjęcia itp. Żadnego gwiazdorzenia. To się nazywa szacunek do fanów.

Bartłomiej Kuczak

121_ex_158x600.gif 116_epica_158x600px_eu.gif 120_overkill_158x600px_eu_b.gif 115_doro_158x600px_eu.gif 122_vader_baner.gif 119_slayer_158x600_eu.gif 118_riotV_158x600px_eu.gif 117_anthrax_158x600px_eu.gif

Goście

1360793
DzisiajDzisiaj576
WczorajWczoraj2297
Ten tydzieńTen tydzień14019
Ten miesiącTen miesiąc40341
WszystkieWszystkie1360793
54.224.11.137

powerwolf plakatz m

nightwish plakatz m

annihilator plakatz m

slayer plakatz m

exodusreklama logotypy rgb m

batushka plakatz m

the australian pink floyd show 2019 posterb1 m