Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

savage masterbs m

jag panzerbs m

katatonia-solstafirpw m

dream theaterbs m

acept 2023 aktualnypw m

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

EAGLES OF DEATH METAL - Zipper Down

 

(2015 Dowtown)
Autor: Wojciech Chamryk
eagles of death-metal zipper down
Tracklist:
01. Complexity
02. Silverlake (K.S.O.F.M.)
03. Got a Woman
04. I Love You All The Time
05. Oh Girl
06. Got the Power
07. Skin Tight Boogie
08. Got a Woman (slight return)
09. The Deuce
10. Save a Prayer (Duran Duran cover)
11. The Reverend
 
Lineup:
Jesse Hughes ("Boots Electric") – guitar, vocals, baritone, bass, talk box
Joshua Homme ("Baby Duck") – vocals, baritone, drums, bass, guitar, electric guitar, duduk, knee slaps, organ, percussion, piano, slapstick, slides, talk box, trumpet
 
Orły metalu śmierci powracają z czwartym albumem. Nie tak przebojowym jak „Death By Sexy” ani klasycznie rockowym jak „Heart On” sprzed siedmiu lat, ale też niezgorszym. Jesse Hughes i Josh Homme (gdyby ktoś nie pamiętał: Kyuss, Queens Of The Stone Age czy Them Crooked Vultures z Dave'm Grohlem i Johnem Paulem Jonesem) na „Zipper Down” jeszcze śmielej penetrują rejony rocka i metalu, zapuszczając się też przy okazji w mniej oczywiste zaułki muzyki popularnej. Trudno bowiem określić innym mianem przeróbkę, bodaj największego przeboju Duran Duran, „Save A Prayer” - z pozostawieniem wszystkich charakterystycznych elementów tego hitu, ale dopełnionych stonerowo/pustynnymi patentami. Z kolei w „Skin- Tight Boogie” mamy podkład funkującego, sfuzowanego basu, surowy klimat i kobiecy rap, zaś „I Love You All The Time” to czyste country z partią slide. Klimat lat 60. przywołują w „Oh Girl” i „The Deuce”, chętnie odwołują się też do dokonań The Rolling Stones („Got The Power”) czy AC/DC („Got A Woman”), ale podszytych punkową energią i z takim alternatywnym, zdecydowanie współczesnym sznytem. Są też oczywiście typowe dla zespołu wygłupy („Silverlake (K.S.O.F.M.)”), a opener „ Complexity” oraz finałowy, kojarzący mi się z The Knack, „The Reverend”, mają szanse zamieszać na listach nie gorzej od „I Want You So Hard (Boy's Bad News)”. Tak więc jeśli ktoś szuka krótkiej, ale urozmaiconej rockowej płyty,  dobrej  na imprezę, do auta czy też posłuchania w domowym zaciszu, powinien sięgnąć po „Zipper Down”.
(4,5/6)
Wojciech Chamryk

144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 141_case_2.png 142_case_1.png

Goście

4202509
DzisiajDzisiaj498
WczorajWczoraj1608
Ten tydzieńTen tydzień8092
Ten miesiącTen miesiąc55748
WszystkieWszystkie4202509
18.232.179.5