Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 83sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

gojiraark m

opethark m

accept nowa datadaw m

 

ANGEL NATION - Aeon

 

(2017 Inner Wound)
Autor: Marek Teler
 
angelnationaeon m
Tracklist:
1.Burn the Witch          
2.Blood Is on Your Hands         
3.Breathe Again
4.Wonder Who You Are
5.Farewell                   
6.Free             
7.Enough Is Enough      
8.Music Plays              
9.Fireflies                    
10.Destination
      
Lineup:
Elina Siirala:Vocals&keys
Julia B Cadau: Bass
Lucas Williamson: Drums
Sonny Antoniou: Guitar
      
Pod koniec października 2017r. nakładem Inner Wound Recordings ukazał się drugi album brytyjskiego zespołu metalowego Angel Nation zatytułowany „Aeon”. Grupa założona sześć lat temu przez Elinę Siiralę (obecnie również wokalistkę Leaves’ Eyes) swoim krążkiem aspiruje do roli nowej gwiazdy metalu symfonicznego. Kawałków jest tylko dziesięć, ale za to jakie!
Album otwierają energetyczne utwory „Burn the Witch” i „Blood Is on Your Hands” z mocnymi gitarowymi riffami, ciekawymi efektami dźwiękowymi oraz eterycznym, a zarazem efektownym i wyrazistym wokalem frontmanki. Po nich już wiemy, że to naprawdę dopracowany album, chociaż obowiązkiem jest sprawdzić kolejne kawałki. W „Breathe Again” Elina daje popis wokalnych umiejętności, szczególnie w mocno akcentowanych zwrotkach. Na uwagę zasługuje tu też gitarowe solo. „Wonder Who You Are” charakteryzuje się z kolei wyjątkowo szybkim tempem, z którym jednak wokalistka świetnie sobie radzi.
Kiedy wydaje się, że już nic mnie nie zaskoczy, w „Farewell” wokalistka Angel Nation daje z siebie wszystko – siła, emocje i perfekcja w każdej nucie. To jedna z najlepszych piosenek z albumu. Podobnie jak kolejna. W utworze „Free” Angel Nation stosuje bowiem interesujący muzyczny zabieg, przełamując partię chóru gitarami przechodzącymi w growl, który jest zasługą Jukki Pelkkomena z Omnium Gatherum. Jukka świetnie harmonizuje z sopranem Eliny, tworząc charakterystyczny dla niektórych zespołów grających metal symfoniczny damsko-męski duet. Na albumie znalazła się też przepiękna ballada „Music Plays”, do której grupa zaprosiła znakomitą fińską skrzypaczkę, profesor Merit Palas. Umieszczony między „Free” i „Music Plays” utwór „Enough Is Enough”, choć nie można się do niego przyczepić, wypada trochę blado w tym prominentnym sąsiedztwie.
Track numer dziewięć czyli „Fireflies” podtrzymuje pozytywne wrażenie na temat krążka. Spodziewałem się jednak bardziej podniosłego i energetycznego zakończenia, więc co do ostatniego utworu „Destination” czuję mały niedosyt. To chyba jednak jedyna rzecz, o którą mogę mieć do Angel Nation pretensje. „Aeon” jest dziełem profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy dbają o najwyższą muzyczną jakość każdego ze swoich kawałków. Myślę, że wielu fanów metalu z przyjemnością będzie wracać do ich twórczości.
(5,5/6)
Marek Teler

145_wrona.png 142_badtaste-baner156x600.png 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 143_eskalacja-singiel-158x600-singiel.png

Goście

3994022
DzisiajDzisiaj161
WczorajWczoraj1029
Ten tydzieńTen tydzień2380
Ten miesiącTen miesiąc25292
WszystkieWszystkie3994022
44.200.136.171