Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

retrospective trasa pl m

ram plakatx m

riversidezyx m

dog eat dog 2019 abk fall instastory posterzyx m

female metal voices festival vol4 plakat m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mh plakat b

mortis plakat m

praying mantis plakat m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

deeppurple-poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

SHAGREEN - Falling Dreams

 

(2019 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 
shagreen-fallingdreamsx s
Tracklist:
1. The Beginning
2. Shadows
3. Anytime
4. Don't Stop Me
5. This This
6. Desire
7. Volta
8. Stay Right There
9. One Word
10. Killing
11. Falling Dreams
12. All Of Me
13. Home
           
Lineup:
Shagreen - śpiew, syntezatory, skrzypce elektryczne
Arek Grochowski- gitara (2, 4, 5, 8, 10)
Oskar Podolski- perkusja (2, 5, 10)
             
„Falling Dreams” to solowy projekt Natalii Gadziny-Grochowskiej. Być może komuś utkwiło w pamięci to nazwisko za sprawą wokalnych sukcesów w różnych programach czy konkursach, z „Szansą na sukces” na czele lub współpracy ze znanymi artystami, ale pod pseudonimem Shagreen Natalia idzie w zupełnie innym kierunku, proponując industrialne, mroczne i dość oryginalne dźwięki. Są one rzecz jasna zakorzenione w dokonaniach mistrzów gatunku – nazwisko Trenta Reznora i jego Nine Ich Nails nie pojawia się w porównaniach przypadkowo – ale Shagreen ma swoją metodę na industrialną stylistykę. Bazujące na oszczędnych aranżacjach, minimalistyczne kompozycje są więc z jednej strony mroczne, duszne i niepokojące, gdzie do industrialnych dźwięków dochodzą też wpływy choćby ambientu czy dark wave, z drugiej jednak nie brakuje w nich przestrzennych i bardziej melodyjnych partii. Świetnym przykładem takiego podejścia jest na przykład „Shadows”, w którym elektroniczny puls równoważy oniryczny śpiew, albo „Desire”, gdzie po przetworzonych wokalach pojawia się melodyjny refren z delikatnym, dziewczęcym głosem. Takie zabiegi dodają mrocznej, odhumanizowanej muzyce Shagreen jakiegoś ludzkiego pierwiastka, sprawiając, że nawet te, z założenia mocniejsze utwory, stają się bardziej przystępne.
Powiedziałbym nawet, że „Falling Dreams” jako całość ma całkiem przebojowy potencjał – również dlatego, że to industrial o jakby psychodelicznej orientacji, co jest dobrze słyszalne w wymykających się z gatunkowych szufladek, przestrzennym „All Of Me” oraz bonusowym „Home” – utworach klimatycznych, nastrojowych, z wiodącą rolą pianina.
Elektroniczny kościec poszczególnych kompozycji dopełniają partie skrzypiec i gitar, co jest ciekawym urozmaiceniem, świetnie słyszalnym choćby w „Don't Stop Me” czy „Stay Right There”, kolejnym utworze z tej płyty o dużym potencjale – podobnie brzmiało Ministry na pierwszych płytach. „Falling Dreams” jest więc debiutem bardzo udanym, ale ze smutkiem konstatuję, że jak na nasze realia zbyt ambitnym i niszowym, żeby tu szerzej zaistnieć – chciałbym się mylić, ale kariera Shagreen jest znacznie bardziej prawdopodobna poza granicami naszego kraju.
(5/6)
Wojciech Chamryk

128_msf_158x600px_eu.gif 129_exhorder_158x600px_eu.gif 125_sonataarctica_158x600px_eu.gif 125_destruction_158x600px_eu.gif 120_baner.gif 127_velesar_maly_baner_reklama_hmp2.png

Goście

2433461
DzisiajDzisiaj2454
WczorajWczoraj3746
Ten tydzieńTen tydzień6200
Ten miesiącTen miesiąc60078
WszystkieWszystkie2433461
18.205.109.82