Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 87sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

blind guardian plakatnwpskx m

plakat veleslarva m

tormentorva m

FIASKO - Mizantropolia

 

(2020 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 

fiasko-mizantropolia s

Tracklist:
01. Golem
02. Mizantropolia
03. Uzurpator
04. Letarg
                
Po zmianach składu i muzycznych (rezygnacja z elektronicznych brzmień) Fiasko przypomina o sobie płytą EP z czterema utworami. Warszawska formacja idzie w nich jeszcze bardziej w kierunku sludge/post-rocka i black metalu, proponując urozmaiconą, mroczną i zdecydowanie surowszą muzykę niż kiedyś: podszytą szaleństwem, ale też nad wyraz efektowną. To przede wszystkim efekt  zastosowanych środków i aranżacyjnych zabiegów, dzięki czemu każdy z tych długich (od blisko pięciu do ponad ośmiu minut trwania) utworów nie nuży, a przeciwnie, wciąga coraz bardziej, chociaż trudno określić je mianem przystępnych. Przeciwnie, przy pierwszym odsłuchu mogą wręcz odrzucić, zwłaszcza kogoś nieprzygotowanego na aż tak posępne, złowieszcze dźwięki, ale kiedy już się w nie zagłębimy trudno ich nie docenić. Akurat mnie najbardziej spodobał się finałowy „Letarg”, rozbudowana kompozycja łącząca ekstremalny metal z cold wave, ale pozostałej trójce też trudno cokolwiek zarzucić, zwłaszcza zróżnicowanemu openerowi „Golem”. No i teksty: wieloznaczne, totalnie zakręcone i nieoczywiste, którym bliżej do awangardowej poezji niż do typowej, metalowej średniej. Fiasko zanotowało więc nowe otwarcie, w dodatku na takim poziomie, że warto czekać na ciąg dalszy.
(5,5/6)
Wojciech Chamryk
143_bogactwo_ascezy.jpg 142_mag_baner5.png 138_mag_baner1.png 141_mag_baner4.png 144_mag_thefairyfolktour.jpg 140_mag_baner3.png 139_mag_baner2.png

Goście

4657286
DzisiajDzisiaj104
WczorajWczoraj2983
Ten tydzieńTen tydzień7468
Ten miesiącTen miesiąc51605
WszystkieWszystkie4657286
44.201.72.250