Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 84sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

lamb of god kreatorpw m

crystal viperbs m

beast in blackpw m

helliconx metal festival 2023nwpskx m

helstarbs m

soilwork i kataklysmpw m

metal hammer festival 2023knl m

hard rock heroes festival 2023 1nwpskx m

blind guardian plakatnwpskx m

SETHEIST - Tre Colori

 

(2022 Self-Released)
Autor: Wojciech Chamryk
 
setheist-trecolori s 
Tracklist:
Argento
Giallo
Rosso
                  
Lineup:
Wioleta Kowalczyk - Vocal
Tomasz Ciecieląg - Guitars
Tomasz Lato - Guitars
Tomasz Krawczyk - Drums
Michał Krasoń - Bass
                    
Lubelski kwintet po zmianie za mikrofonem powrócił z nowym materiałem. „Tre Colori” to zaledwie trzy utwory, ale zarazem koncept, zwarta całość zainspirowana nurtem włoskiego kina grozy zwącym się giallo. Wszystko jest tu więc podporządkowane nadrzędnej idei: począwszy od ilustrujących wszystkie utwory teledysków ze sztandarowym „Rosso” na czele, szaty graficznej digipacka aż do tekstów. Ważny jest również tytuł płyty, bowiem owe trzy kolory/zarazem utwory odnoszą się do srebra („Argento”), to jest nazwiska słynnego reżysera Dario Argento, żółci („Giallo”), mającej związek nie tylko z nazwą całego nurtu, ale też zwyczajowej barwy okładek książek, pierwowzorów filmowych scenariuszy oraz do czerwieni („Rosso”) – nie tylko wszechobecnej w horrorach, ale mającej też pewnie związek z kultowym filmem Argento „Głęboka czerwień”. Muzycznie mamy tu mocniejszą  i bardziej dopracowaną wersję Setheist z debiutanckiego albumu „They”, a więc agresywny, nowoczesny, intensywny metal z bogactwem środków wyrazu i rozwiązań aranżacyjnych, daleki jednak od typowej, filmowej muzyki ilustracyjnej, której być może ktoś spodziewał się po wydawnictwie poświęconym takiej tematyce.
Jest tu jednak mroczny, jedyny w swoim rodzaju klimat, a nowa wokalistka Wioleta Kowalczyk imponuje wszechstronnością, prezentując nie tylko czysty, delikatny śpiewa, ale też mocarny growling – nawet jeśli ktoś nie lubi włoskich horrorów, to nie może tej płyty przegapić.
(5/6)
Wojciech Chamryk
138_mag_baner1.png 142_mag_baner5.png 141_mag_baner4.png 140_mag_baner3.png 143_mag_baner6.jpg 144_mag_158x600px_72_dpi.jpg 139_mag_baner2.png

Goście

4222922
DzisiajDzisiaj1
WczorajWczoraj2055
Ten tydzieńTen tydzień2056
Ten miesiącTen miesiąc13202
WszystkieWszystkie4222922
35.172.230.154