Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy numer

hmp 72sm

Szukaj na stronie

HMP Poleca

retrospective trasa pl m

ram plakatx m

riversidezyx m

dog eat dog 2019 abk fall instastory posterzyx m

female metal voices festival vol4 plakat m

psychotic waltz plakatx m

protector plakat m

mh plakat b

mortis plakat m

praying mantis plakat m

hitten plakatz m

true thrash fest m

ghost plakatz m

sacred reichs m

sacred reich plakatc m

alterbridge posterb1zyx m

exumer plakat m

voivod plakatzyx m

metalowa-wigilia-2019-web-posterzyx m

deeppurple-poster m

dreamtheater-poster m

rhapsodyoffire-posterb1 m

hammerfall posterb1 m

lamb of god i kreator plakat m

mystic festival 2020 m

Wojciech Hoffmann „Ostatni wojownik na ślubnym kobiercu, czyli wiosenne początki” - Poznań - 4.05.2019 [Zdjęcia]

 

Wojciech Hoffmann „Ostatni wojownik na ślubnym kobiercu, czyli wiosenne początki” – Klub Blue Note – 4 maja 2019

To był koncert jedyny w swoim rodzaju – nie dość, że wybitny gitarzysta Wojciech Hoffmann zagrał w kilku konfiguracjach, spędzając na scenie ponad 3,5 godziny, to jeszcze w tym tak naturalnym dla siebie środowisku zmienił stan cywilny, poślubiając wieloletnią partnerkę Ilonę Wiercińską. Nic więc dziwnego, że jego fani i przyjaciele zjechali się z mniej i bardziej odległych rejonów kraju, było to bowiem wydarzenie artystyczno-towarzyskie bez precedensu, a dodatkowo panna młoda obchodziła tego dnia również urodziny.

Bohater wieczoru zaczął koncert od utworów jednego ze swych największych idoli i pierwszej inspiracji Krzysztofa Klenczona, wykonując z The Klenczon Experience zarówno numery Czerwonych Gitar jak i Trzech Koron, choćby „Jak mi się podobasz”, „10 w skali Beauforta” czy „Nie przejdziemy do historii” – nie tylko grając, ale też śpiewając.

Po przypomnieniu czasów największej świetności polskiego big-bitu na scenie pojawił się zastępca kierownika poznańskiego Urzędu Stanu Cywilnego Krzysztof Konarski, a Ilona i Wojciech powiedzieli sobie: „tak”, tym samym ostatni wojownik polskiego metalu stał się nowożeńcem, czego świadkami byli Martyna Hoffmann-Jechura i Aleksander Wierciński.

Szczęśliwy i rozochocony pan młody szybko pojawił się na scenie ponownie, grając materiał solowy ze swoich dwóch świetnych płyt „Drzewa” oraz „Behind The Windows”, po czym przeszedł z projektem Hendrix Day do utworów swego innego mistrza – „Foxy Lady”, „Hey Joe” czy „Third Stone From The Sun” zabrzmiały nieziemsko, a lider potwierdził, że gra Hendrixa znacznie lepiej i z większym wyczuciem niż choćby Y. J. Malmsteen.
Wielką atrakcją był też krótki – zaledwie sześć utworów – występ grupy Non Iron, reaktywowanej niedawno w składzie z debiutanckiego albumu „Innym niepotrzebni”. I właśnie utwory z tej płyty dominowały w setliście, ale obok „Brata wielkiej biedy” czy „Życia król” zabrzmiało też „Highway To The Sun” z albumu „'91”, z tekstem częściowo po polsku, częściowo po angielsku.

Finałem był energetyczny set Turbo, a chociaż grupa przypomina właśnie w ramach jubileuszowej trasy „The Last Warrior 2019 Tour” materiał ze swego czwartego albumu, to jednak w ten wyjątkowy wieczór zagrała przekrojowo, wykonując też starsze numery jak „Słowa pełne słów” czy „Jaki był ten dzień”, a do tego gromkie „100 lat” na cześć młodej pary.

Elżbieta Piasecka-Chamryk

128_msf_158x600px_eu.gif 129_exhorder_158x600px_eu.gif 125_sonataarctica_158x600px_eu.gif 125_destruction_158x600px_eu.gif 120_baner.gif 127_velesar_maly_baner_reklama_hmp2.png

Goście

2433467
DzisiajDzisiaj2460
WczorajWczoraj3746
Ten tydzieńTen tydzień6206
Ten miesiącTen miesiąc60084
WszystkieWszystkie2433467
18.205.109.82